1. Avaleht
 2. Äri
 3. Täna toimuv MELT innovatsioonifoorum julgustab Eesti ettevõtjaid tehisaru kaasama
Täna toimuv MELT innovatsioonifoorum julgustab Eesti ettevõtjaid tehisaru kaasama

Täna toimuv MELT innovatsioonifoorum julgustab Eesti ettevõtjaid tehisaru kaasama

MELT innovatsioonifoorumil “Tehisaru – kas parema tuleviku looja?” laval arutlevad täna enam kui 20 Eesti ettevõtjat ja eksperti tehisaru kaasamise võimaluste, väljakutsete ja seniste kogemuste üle. Kõne all on nii AI rakendamine suurettevõtetes kui ka väiksemates loomeärides, sellega seonduvad rahastusvõimalused, tehisaru kasutamine personalitöö korraldamisel ning AI mõju tulevikule laiemalt. Kokku osaleb sündmusel üle 400 inimese.

Kõne all on nii AI rakendamine suurettevõtetes kui ka väiksemates loomeärides, sellega seonduvad rahastusvõimalused, tehisaru kasutamine personalitöö korraldamisel ning AI mõju tulevikule laiemalt.

SEB läbiviidud uuringu tulemuste kohaselt peab tehisaru kasutamist konkurentsieeliseks vaid viiendik Eesti ettevõtetest. Leedus on see näitaja 28% ja Lätis 13%. Ligikaudu 40% vastanutest ei näe, et AI lähema aasta jooksul nende tegevuses rolli mängib. Rahvusvahelise uuringu kohaselt kasutatakse aga Eestis juba mõne aja pärast 61% ametikohtadel tehisaru.

Rahvusvahelise uuringu kohaselt kasutatakse aga Eestis juba mõne aja pärast 61% ametikohtadel tehisaru.

Tallinna ettevõtlusdirektori Kalle Killeri sõnul on ilmselgelt AI tulevikusuund paljudes majandusharudes. “Karta on, et tehisaru kasutamine ei ole vaid konkurentsieelis, vaid see muutub mitmetes valdkondades iseenesest mõistetavaks. Rahvusvaheline statistika aga näitab et hoolimata tehnoloogialembusest ei ole Eesti ettevõtjad AI rakendamisel olnud ehk kõige kiiremad. Täna on kõigil ettevõtjatel oluline läbi mõelda, et millisel moel nende äri tehisaru kõige mõistlikumalt oma tegevusse integreerida, et mitte kaotada võimalusi tulevikus,” lisab Killer. “Loodame, et MELTi laval jagatud kogemused ja näited julgustavad saalisolijaid AI-d ka oma ettevõtte tegemistesse kaasama.”

Täna on kõigil ettevõtjatel oluline läbi mõelda, et millisel moel nende äri tehisaru kõige mõistlikumalt oma tegevusse integreerida, et mitte kaotada võimalusi tulevikus.

Üheksandat korda toimuva innovatsioonifoorumi peaesineja on Forbesi 50 juhtiva naisfuturisti sekka arvatud ettevõtja ja kolumnist ning 14 raamatu autor Elina Hiltunen, kelle ettekanne vaatleb tehisaru, digitaliseerimise ja robootika arengut ning selgitab kuidas tehnoloogiate innovatsioon võib kujundada meie tulevikku.

MELT 2023

Eesti ettevõtjate praktilised kogemused

Lisaks astub lavale enam kui 20 eri valdkonna eksperti.

Tehisaru kui parema tuleviku looja teemal arutlevad:

 • Digiwise partner ja juhtivkonsultant ja Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (EstBAN) president Lauri Antalainen
 • IT ekspert ja endine Eesti Energia juhatuse liige ja Tehnopoli uus juht Agnes Roos
 • AI ekspert Otto Mättas
 • ThinFacility kaasasutaja ja juht Jürgo Preden

AI loomise rahastusvõimalustest kõnelevad:

 • AIRE tehisintellekti ja robootikakeskuse juht Kirke Maar
 • Specialist VC kaasasutaja ja fondijuht Riivo Anton
 • Möödunud aastal Tehnopoli tiimiga liitunud tehisintellekt Barbara

AI-revolutsiooni vajalikkuse üle suurettevõtetes vahetavad paneeldiskussioonis mõtteid:

 • Nordecon AS digitaliseerimise ja innovatsiooni juht Risto Vahenurm
 • Estonian Cell juhatuse liige Rain Pärn ning Thermory IT juht Julia Ležeiko

Tehisaru mõju tööstusettevõtete tulevikule uurivad aruteludes:

 • Magnetic Group tarneahelajuht Kaire Kalve
 • Nortali AI valdkonna juht Ken Tilk
 • Ericsson Eesti targa tootmise juht Tähve Lõpp
 • Balsnack International Holding juhatuse liige Reigo Rusing

Tehisaru mõju personalijuhtimisele selgitavad:

 • PARE juhatuse liige ja Motichecki juht ja kaasasutaja Martin Rajasalu
 • värbamistarkvara Teamdashi tegevjuht ja kaasasutaja Paavo Heil
 • Adera Executive Search juhtivkonsultant Alo Naelapea

AI kasutamise praktilisi kogemusi ning tulevikuperspektiive jagavad:

 • Omanimelise ehtebrändi ehtekunstnik ja disainer Tanel Veenre
 • Agrello OÜ tootejuht Jarmo Tuisk
 • Futurist Estonia digiteenuste strateeg Andres Kostiv

Uuenduslikud Eesti ettevõtjate tooted – kuukaamerast AI-mentorini

Tallinna Kultuurikatlas on foorumi raames avatud demoala, kus saab tutvuda Eesti ettevõtjate uuenduslike toodetega. Nende seas on digitaalne puidu tarneahela haldamislahendus Timbeter, andmehalduse ja jälgitavuse platvorm LiTech, hoonete energiatõhususele ja õhukvaliteedile keskenduv ThinFacility ning ibioti täituvuspõhine jäätmete kogumise lahendus. Veebiettevõte Elkdata tutvustab kohapeal võimalust luua AI toel mõne minutiga efektiivne veebileht ning Moticheck aga tehisaru toel tegutsevat juhtimismentorit Aidan.

Veebiettevõte Elkdata tutvustab kohapeal võimalust luua AI toel mõne minutiga efektiivne veebileht ning Moticheck aga tehisaru toel tegutsevat juhtimismentorit Aidan.

Lisaks on demoalal esindatud inseneribüroo Krakul nutikad lahendused nagu kuukaamera ja sensoritega varustatud sisetalad sportjalanõude jaoks, elektriline veetiivaga surfilaud Ray Foil, Picapaci kogukonna- ja erapakiautomaadid, AI-l põhinev fotonurga lahendus Portrailt jpm. Toidutehnoloogia valdkonda toodetest saab uurida lähemalt Mati Foodsi ning Shroomwell loodut.

 • Täna Tallinna Kultuurikatlas toimuv MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna Ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.
 • Programmiga saab tutvuda SIIN.
Head Uudised GoodNews