Avaleht Äri Tartu Loomemajanduskeskuse juhiks saab Külli Hansen
Tartu Loomemajanduskeskuse juhiks saab Külli Hansen

Tartu Loomemajanduskeskuse juhiks saab Külli Hansen

1. septembrist saab Tartu Loomemajanduskeskuse juhiks Külli Hansen, kes eelnevalt töötas pikaajaliselt keskuses projektijuhina.

Külli Hansen on loomeettevõtja, ärinõustaja ja ettevõtluslektor. Talle on omistatud Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni ettevõtlusnõustaja IV kategooria. Ettevõtjana on Külli olnud tegev kunstivaldkonnas, olles aastaid kunstigalerii juht, kuraator ja koolitaja. Ta on nõustanud loomeettevõtteid ja mikroettevõtjaid, aidates neil välja töötada äriplaane, valida sobivaid ärimudeleid ja kasvustrateegiaid. Lektorina on Külli lugenud loenguid Tallinna Ülikoolis, Estonian Business Schoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus tema teemadeks on olnud äriplaneerimise, ärimudeli innovatsiooni, projektijuhtimise ja loova mõtlemisega seotud teemad.

Eesmärki LMK juhina kirjeldab Külli järgmiselt: „Tartu Loomemajanduskeskus koos Tartu Filmifondiga on hästi toimiv organisatsioon ja olulisel määral selle juhtimises muutuseid ei tule. Küll aga peame käima kaasas trendidega ja mõtlema tõsiselt sellele, kuidas loomemajandussektoris viia ellu digipööret, olla senisest veelgi keskkonnateadlikum, võtta suuremat sotsiaalset vastutust ja suurendada loomeettevõtete nähtavust veebis. Loomeettevõtjate jaoks on praegu väga põnevad ajad, sest just tänu erinevatele digitaalsetele uuendustele on ka kõige väiksematel ettevõtetel võimalik kasvatada enda äri rahvusvaheliseks ja saavutada edu. Oleme loomas toetus- ja mentorlusprogramme ettevõtjate toetamiseks. Kõiki, kes on uutest väljakutsetest inspireeritud, ootame keskusega liituma.”

Hansen peab keskuse jaoks oluliseks 2024. aastat, kui Tartust saab Euroopa kultuuripealinn. Mitmed LMK projektid on kultuuripealinna tähtsündmuste hulgas. Plaan on neid järjepidevalt arendada, et pakkuda kultuurilisi tippelamusi just 2024. aastal. Töö jätkub ka Tartu Filmifondi arendamisega ja rahvusvaheliste produktsioonide toomisega Tartusse.

“Koostöö arendamine kohalikul ja rahvusvahelisel tasemel on kindlasti oluline eesmärk, et olla mõjusam ja silmapaistvam loomemajanduse kompetentsikeskusena,” lisab Hansen. “Juba praegu toetame loomeettevõtluse arengut Gruusias. Algamas on nõustamistegevus Ukrainas. Usun, et Tartu Loomemajanduskeskus on parim paik, kuhu tulla oma loovaid ideid arendama ja kasvatama”.

Sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskuse nõukogu esimees Indrek Katušin: “Mul on väga hea meel, et Külli nõustus kandideerima. Ta on Tartu Loomemajanduskeskusega olnud seotud selle algusest peale. Ta teab ja tunneb sektorit väga hästi, olles ka ise ettevõtjana olnud tegev just loomemajanduses. Aastal 2024 on Tartu Euroopa kultuuripealinn. LMK-l on suur roll selle juures ja Külli Hanseni kogemused tulevad kindlasti suureks kasuks plaanide elluviimisel.”

Keskuse senine juht Kristiina Reidolv alustab tööd Viimsi uue kultuuri- ja hariduskeskuse Artium juhina.