1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Tippinnovaatorite programm hakkab muutma kümne ettevõtte DNAd
Tippinnovaatorite programm hakkab muutma kümne ettevõtte DNAd

Tippinnovaatorite programm hakkab muutma kümne ettevõtte DNAd

EASi ja KredExi ühendasutuse uues tippinnovaatorite programmis asuvad kümme ambitsioonikat ettevõtet disainima oma tulevikku. Ettevõtted analüüsivad oma tänast äri, uurivad oma valdkonna trende, tulevikutehnoloogiaid, klientide vajadusi ning töötavad selle põhjal välja oma ettevõtte tulevikustrateegia, et tõusta oma valdkonna innovatsiooniliidriks.

24. jaanuaril avalöögi saavas programmis osaleb ka päikesekatuste tootja Solarstone. Nende tegevjuhi Romet Roosalu sõnul on tänane majandusruum nii hektiline, et eilne innovatsioon võib juba homme reliktiks muutuda. „Seetõttu tuleb osata kaugemale vaadata ning edu pant on oskus eristada väärt sisendit mürast. Loodame, et tippinnovaatorite programm aitab meil valideerida oma julgeid ideid ja oma väärtuspakkumine uuele tasemele viia,“ rääkis Roosalu.

Tema sõnul on suurim ootus tippinnovaatorite programmile, et seal praktiliselt kogetu aitaks mõista strateegiavalikute ajakohasust ja tekitada sünergiat innovatiivsete füüsiliste tootete ning uuenduslike tarkvaralahenduste vahel. „Lisaks, õppida teistelt, kuidas ärimudeli täideviimisel ja innoveerimisel hoida tasakaalu nii, et ei tekiks isu liialt pivotida,“ sõnas Solarstone’i tegevjuht.

Tactical Foodpacki brändiga tuntud matkatoitude arendaja Tactical Solution OÜ juhi Sverre Puustusmaa sõnul püüdleb nende ettevõte pideva progressi ja arengu poole. Tactical Foodpack ja innovatsioon on juba täna justkui sünonüümid. Vajame aga süsteemsust, mis aitaks meil oma arenguid paremini planeerida. Samuti huvitavad meid rahvusvaheliste tegijate kogemused ja neilt õppimine ning seda Tippinnovaatorite programm pakub,“ sõnas Puustusmaa.

„Meil on hulk väljakutseid ja ideid alates Saksamaale mobiilse tehase ehitusest, lastele mõeldud tootesarja lansseerimisest kuni täitsa uute projektideni nagu neli aastat säiliva saia arendamine,“ loetles ettevõtte juht ning lisas, et kõikide nende ideede teostamine nõuab süsteemset lähemist.

Rohkem kui 40 kandideerijast valiti esimesse lendu lisaks Tactical Solution OÜ-le ja Solarstone’ile ka Columbus Eesti AS, Wolf Group OÜ, Saunum Saunas OÜ, Maru Metall AS, Mobire Group OÜ, Aktiva Finants OÜ, PMT OÜ ja Mainor Ülemiste AS. Ettevõtetele on programmis toeks Eesti ja välismaised tippeksperdid-​ ja mentorid, kes toovad osalevate ettevõteteni globaalse kogemuse.

EASi ja KredExi ühendasutuse juhi Lauri Lugna sõnul on ettevõtete innovatsiooni arendamisel kaks poolt. „Üks pool on konkreetsed arendusprojektid aga selle taustal on ettevõtte laiem innovatsioonivõimekus, mis koosneb omakorda kultuurist, protsessidest, juhtimisest ja paljudest teistest osadest. Tippinnovaatorite programmi eesmärk on aidata ettevõtetel just oma laiemat innovatsioonivõimekust arendada,“ selgitas Lugna.

Tema sõnul ongi kõige olulisem, et innovatsioon ja pidev uute lahenduste otsimine muutub programmi läbinud ettevõtetes normaalsuseks ehk innovatsioon saab osaks ettevõtte DNAst.

„Lisaks leiavad kõik ettevõtted programmi raames koos mentoritega vähemalt kolm praktilist võimalust, millega teha järgmine arenguhüpe. See võib olla näiteks täiesti uus kliendisegment, müügikanal, muutus ärimudelis, uue tehnoloogia rakendamine või midagi muud taolist,“ sõnas Lugna.

Programmi elluviimisesse on kaasatud rahvusvahelised koolitajad ja mentorid ning ühendasutuse partnerid programmi läbiviimisel on BDA Consulting, Tehnopol ja Sõnumiagentuur Akkadian.

  • Kandideerimine tippinnovaatorite programmi teise, kevadel alustavasse gruppi on juba avatud kuni 6. veebruarini. Rohkem infot leiab Eas.ee.
Head Uudised GoodNews