Avaleht Majandus VIDEO: Prototroni suurima toetuse sai Lumebot
VIDEO: Prototroni suurima toetuse sai Lumebot

VIDEO: Prototroni suurima toetuse sai Lumebot

17. mail kuulutati Latitude59 raames välja nutikate ideede prototüüpimist toetava rahastu Prototron kevadvooru võitjad. Kokku jagati neljale meeskonnale 60 000 eurot, suurima toetuse – 25 000 eurot – sai meeskond Lumebot lumerookimisrobotite ehitamiseks.

Unsinkable Robotics hakkab 20 000 euroga arendama allveerobotit, mis suudab minna kohtadesse, kuhu inimene ei saa või ei suuda ning näiteks sadamatel aitab oluliselt kokku hoida kaide hoolduskulusid.

Lisaks sai 10 000 eurot Futuclass, kes muudab virtuaalreaalsust kasutades tehnoloogia ainete õppimise mängulisemaks ja toob üliägedad teaduseksperimendid klassiruumidesse. Katsete tegemine virtuaalselt on odavam ja ohutum kui päriselus.

Kibu Energy sai toetuseks 5000 eurot. Meeskond arendab plug-and-play-ühendamisega päikesepaneeli, mida saab hõlpsasti näiteks rõdudele, terrassidele ja aedadesse paigaldada. Uudne on lahendus selle poolest, et sellesse on integreeritud energiasalvestussüsteem ja selle saab otse seinakontakti ühendada.

Prototroni tegevjuhi Jana Pavlenkova sõnul eristus kõnealune voor tugevalt selle poolest, et pea kõik ideed olid tugeva inseneriliku taustaga. „Nii tehnoloogilisi, nii uuenduslikke ja inimeste elu oluliselt lihtsamaks muutvaid ideid sellises koguses ei ole Prototronis varem olnud. Ootan põnevusega, et kõik neli rahastuse saanud ideed reaalse tootena turule jõuaksid,“ rääkis Pavlenkova.

Sügisvooru saab taotlusi esitada 15. oktoobrini.