Avaleht Äri GOODNEWS PÄRNUS! Mindset coach Karmo Kivi: Sa ei saa seda, mida sa tahad. Sa saad seda, mida sa oled!
GOODNEWS PÄRNUS! Mindset coach Karmo Kivi: Sa ei saa seda, mida sa tahad. Sa saad seda, mida sa oled!

GOODNEWS PÄRNUS! Mindset coach Karmo Kivi: Sa ei saa seda, mida sa tahad. Sa saad seda, mida sa oled!

Mindset coach Karmo Kivi korraldab täna Pärnus koolituse “Kõik on müük”. Karmo sõnab, et minapilt ja hoiak on meie suurimad eduvõimalused ja ka takistuskivid. Kui sa ütled, et miski ei ole võimalik, sead endale ise piirid. Minapilt on see, kuidas sina iseennast näed. Edukas inimene on see, kes teab, mida tahab ja liigub iga päev selle suunas.

Mis on üldse minapilt ja hoiak?

Et seda muuta, on esmalt oluline aru saada, mis üldse on minapilt ja hoiak.

Minapilt on see, kuidas sina iseennast näed. Edukas inimene on see, kes teab, mida tahab ja liigub iga päev selle suunas.

Hoiak on mõtted, tunded ja tegevused ning kui muudad oma hoiakut, muudad ka oma elu. Sinu hoiak ellu määrab ära elu hoiaku sinusse. Kivi soovitab järele mõelda, milline on sinu hoiak ja kas see toetab sinu kasvu ja eesmärke?

Et vabastada energia ja jõud, mis meis peitub, on Kivi sõnul vaja mingit eesmärki, mis oleks põletav. “Sa ei saa seda, mida sa tahad. Sa saad seda, mida sa oled,” sõnab ta.

Oma tulemuste eest vastutab igaüks ise

Kivi selgitab, et inimesele on antud võime mõelda. Seda teeb ta teadvuse tasandil. Soovitakse paremaid tulemusi, kuid kuna harjumuslikud mõtted, mis päeva jooksul peast läbi lipsavad moodustavad umbes 97-98%, siis kas sellega on võimalik luua paremaid tulemusi.

Kivi sõnul on inimesele antud nii kujutlus- kui arutlusvõime, kuid on üllatavalt palju neid kes seda ei kasuta. Neil puudub harjumus seda teha.

Kui tulemused ei rahulda, on vaja muuta mõttemustreid

Kui me sünnime siia maailma, siis oleme avatud kõigile ümbritsevale. Lapsed talletavad käsnana uusi oskusi, vanemate ja keskkonna hoiakuid. Need võivad olla kümnete ja sadade aastate vanused, eelmiste põlvkondade pärand. Laps ei oska valida mõtteid, ta salvestab emotsioone ja tundeid. Sellest kujunevad tema hoiakud ja uskumused, töösse, juhtidesse, rahasse jne. Kui meie tulemused meid ei rahulda, on ilmselgelt vaja muuta olemasolevaid mõttemustreid, sest tulemused on alati aus peegeldus meie sisemaailmas toimuvast. Kui praegused mõttemustrid on sind toonud tänasesse päeva, kus sinu tulemused sind ei rahulda, on igaühel võimalik teadlikult oma mõttemustreid muuta.

Kivi on veendunud, et enne, kui ei muudeta oma mõttemustreid, uskumusi, harjumusi, ei saa paraneda ka tulemused. Paradigma ehk mõttemustri muutuseks on kaks varianti. Esiteks tugev emotsionaalne mõjutus (traagiline sündmus elu) või teadlik endaga tegelemine, läbi õppimise, kordamiste piiravate uskumuste elimineerimine ja edule suunatud mõttemustrite loomine.

Sammud edu saavutamiseks:

  • Kasuta ma kujutlusvõimet, et luua oma vaimusilmas elu, mida sooviksid elada.
  • Mõtle sellele, et see on teostatav, kuid eeldab arvatavasti millestki (mugavast) loobumist ja liigu tegevusse, sest ainult unistamine oma soovidele lähemale ei vii.
  • Iga eesmärki saab ellu viia läbi 4 etapi: fantaasia – teooria – tegevus – reaalsus.
  • Mida inimene suudab ette kujutada, seda suudab ta üldiselt ka ellu viia, kui ta seda ka päriselt tahab.
  • Kui sa tead, mida soovid, tekib ka meeletu soov oma unistus ellu viia ja sa pole nõus sellest loobuma.