Avaleht Keskkond Mahekonverents aitab murda vanu mõttemalle
Mahekonverents aitab murda vanu mõttemalle

Mahekonverents aitab murda vanu mõttemalle

EPA messi esimesel päeval, 11. oktoobril toimub mahekonverents, kus käsitletakse kahte olulist teemat: millised on uued aretustehnikad (UAT) ja mahe koolitoidu olulisus tänases Eestis. Aretusteemad on seotud paljude valeuskumustega, mida konverentsiettekanded aitavad kummutada, lubab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja põllumajandusvaldkonna nõunik Kaisa Vahtmäe kuulajatele.

Foto: Freepik

Vahtmäe ütles, et konverentsi esimeses pooles käsitleb UAT teemat METK`i  taimebiotehnoloogia osakonna vanemteadur-juhataja Liina Jakobson, kes on kursis valdkonna tehnilise köögipoolega, kuid suudab teemat nö „lihtsamas keeles“  kuulajatele esitada.

„Oluline ongi, et selle seemne kasvataja või toidu tarbija saaks aru, millega on tegu ja kas aretustöö tulemuses on midagi mida peaks kartma. Täna ongi UAT puhul probleemiks asjaolu, et ei saada aru, mida aretustöö endast kujutab ja ametnikud räägivad sellest väga tehniliselt. Inimesed ootavadki seda, et keegi seletaks lihtsalt ja kõigi jaoks arusaadavalt, mis on mis,“ rääkis ettekande tagamaadest Jakobson. Ta toonitas, et UAT ei ole kindlasti GMO.

Inimesed ootavadki seda, et keegi seletaks lihtsalt ja kõigi jaoks arusaadavalt, mis on mis.

Vahtmäe sõnul tahetakse aga võhikute poolt tihti UAT ja GMO vahele võrdusmärk panna. „Eesti vaate kõrval räägime mahekonverentsil milline on Euroopa nägemus UAT teemal, see võiks kuulajatele huvi pakkuda,“ lisas ta.