Avaleht Uudis Meretakso teeb laupäeval avareisi
Meretakso teeb laupäeval avareisi

Meretakso teeb laupäeval avareisi

5. juunil alustab meretakso Gundel sõitudega liinil Lennusadam–Pirita, uus liin avatakse aga Lennusadama ja Aegna vahel.

„Meretakso alustab juba neljandat hooaega. Iga suvega on olnud rohkem neid inimesi, kes kasutavad võimalust liikuda laupäeviti-pühapäeviti Pirita ja kesklinna vahet meritsi,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Meretakso väljumised laupäeviti ja pühapäeviti: Lennusadam–Aegna kell 11 ja Aegna–Lennusadam kell 13; Lennusadam–Pirita kell 14 ja Pirita–Lennusadam kell 15. Pirital peatub meretakso Pirita jõe suudmes olümpiatribüünide ees.

„Kui ilm on soe ja sõitjaid jagub, oleme valmis reisigraafikuid tihendama,” ütles meretakso kipper Marko Amboja. Meretakso pakub ka tellimussõite Aegnale ja Naissaarele ning Tallinna lahele. Operatiivset infot leiab meretakso kodulehelt ja Facebookist.

Lisaks teeb meretakso meeskond koostööd meremuuseumiga. Lastele mõeldud programmis „Laevaga turvaliselt merele” tutvustatakse sadamaalal mereohutuse põhitõdesid ja läbitakse praktiline koolitus, kus harjutatakse päästerõnga vetteviskamist, päästevesti selgapanekut ja muid merega seonduvaid oskusi. Seejärel minnakse väikelaevaga merele. „Soovijad saavad meretakso roolis olla ja proovida kipperiametit,” lubas Amboja. Rohkem infot programmi kohta leiab meremuuseumi kodulehelt.