Avaleht Äri Renault ja Nissan hakkavad Uberiga koostööd tegema
Renault ja Nissan hakkavad Uberiga koostööd tegema

Renault ja Nissan hakkavad Uberiga koostööd tegema

Renault ja Nissan sõlmisid Uberiga vastastikuse mõistmise memorandumi, mille eesmärk on elektrisõidukite kasutamise suurendamine klientideveos ja infrastruktuuri laiendamine Euroopas.

Ühiselt uuritakse, kuidas varustada Uberi äpi lepingulised autojuhid taskukohaste elektriautodega Euroopa turgudel, eelkõige Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Madalmaades ja Portugalis. Tegemist on järjega Nissani ja Uberi edukale pilootprojektile Ühendkuningriigis, kus on juba õnnestunud tõsta teadlikkust ja heitevabade sõidukite populaarsust.

Nüüd uurivad ettevõtted koostöövõimalusi, et kiirendada elektriautode kasutuselevõttu ja elektriliste ökosüsteemide loomist teistes Euroopa linnades. See hõlmab Uber äpi lepingulistele juhtidele juurdepääsu Renault’ ja Nissani elektrisõidukitele. 2020. aasta lõpuks loodetakse laieneda Ühendkuningriigist alguse saanud projektiga Prantsusmaale, seejärel ka Madalmaadesse, Portugali ja teistele turgudele. Koostöö osa on ühine turundus- ja koolituskava, et tutvustada Uberi lepingulistele juhtidele elektrisõidukite eeliseid ja pakkuda proovisõite.

„Viimaste aastate jooksul oleme teinud tihedat koostööd kohalike omavalitsustega, et pakkuda neile lahendusi eesseisvatele väljakutsetele vähendada CO2-heitekogust ja tõsta õhu kvaliteeti. Memorandumi allkirjastamise eesmärk on jõudude ühendamine nende lahenduste leidmise kiirendamiseks”, ütles Gilles Normand, Renault Grupi vanemasepresident, elektrisõidukite ja liikuvuse teenused.

2025. aastaks tehakse seitsmes Euroopa pealinnas (Amsterdam, Berliin, Brüssel, Lissabon, London, Madrid ja Pariis) 50% Uberi platvormi kaudu tellitud sõitude kogukilometraažist elektrisõidukitega. See tähendab, et sõitjad saavad valida heitevaba sõiduki linnades, kus 2021. aasta lõpuks toimub 80% Uberi äritegevusest Euroopas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga