Avaleht Majandus 34 ettevõtet said jätkusuutliku ettevõtluse indeksi
34 ettevõtet said jätkusuutliku ettevõtluse indeksi

34 ettevõtet said jätkusuutliku ettevõtluse indeksi

Foto: Villapai OÜ
Foto: Villapai OÜ

Täna avaldatud 2013. aasta jätkusuutliku ettevõtluse indeksi tulemuste põhjal tunnustati vastutustundliku ning sotsiaalselt- ja keskkonnaalaselt jätkusuutliku äritegevuse eest 34 ettevõtet kvaliteedimärgisega. Märgise saajate seas on nii suurettevõtteid kui ka mikro- ning väikefirmasid.

Kvaliteedimärgised jagati välja kuld-, hõbe- ja pronkstaseme tugevuskategooriates. Mikroettevõtete kategoorias pälvisid kuldmärgise kodumaise mahetoidu tootja Loodusvägi OÜ ning keskkonna- ja kogukonnasõbralike lastekaupu pakkuv Villapai OÜ.

Suurem osa 54 indeksi ankeedi täitnud ettevõttest püüdlesid märgisele ühises väike-, keskmiste- ja suurettevõtete kategoorias, kus anti sel korral välja vaid hõbe- ja pronkstaseme märgiseid. Võrreldes eelmise aastaga on silmapaistvamad uued märgise saajad Ericsson Eesti AS Tallinna tehas, DPD Eesti AS ning Tallinna Lennujaam AS.

„Keskkonnasõbralik, oma töötajaid väärtustav ja ühiskonna murekohtade lahendamisesse panustav ettevõtlus omandab aina laiemat kandepinda. Indeksi tulemused näitavad, et jätkusuutlikkuse küsimused laiemas mõttes muutuvad
strateegiliselt olulisemateks. Tahame tunnustada kõiki neid, kes oma äritegevuse ühiskondlikust mõjust hoolivad ning selle paremuse suunas juhtimisega teadlikult tegelevad,“ kommenteeris Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Marko Siller.

Indeksi eesmärk on aidata ettevõtetel analüüsida, kuidas tegutseda keskkonna ja kogukonna suhtes vastutustundlikumalt ning kujundada seeläbi jätkusuutlikku ärimudelit ja olla majanduslikult edukam. Oma tegevuse vastutustundlikkuse hindamiseks pidid ettevõtted vastama enesehindamise küsimustikule, mida hindasid valdkonna eksperdid. Pisteliselt valideerisid ettevõtete vastuseid KPMG Baltics`i audiitorid.

Indeksi projekti veab Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EBSi Eetikakeskuse ja KPMG Balticsiga. Tulemuste hindamisse olid kaasatud mitmed oma valdkonna eksperdid, sh Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE.

Vastutustundliku ettevõtluse kvaliteedimärgise saanute tabel asub SIIN!