Avaleht Toode Fujitsu toob turule kuus uut puutetundliku ekraaniga arvutit
Fujitsu toob turule kuus uut puutetundliku ekraaniga arvutit

Fujitsu toob turule kuus uut puutetundliku ekraaniga arvutit

Fujitsu teatas, et toob turule uue äriklassi süle- ja tahvelarvutite sarja. Uutel arvutitel on võrreldes eelmise põlvkonna seadmetega parem ekraani eraldusvõime ja aku tugiaeg ning neil on piisav jõudlus, et täita äriklassi tarbija kõige suuremad andmehaldusvajadused.

“Meie uute seadmete disainimisel lähtusime kasutajate igapäevastest vajadustest. Uued süle- ja tahvelarvutid on väga mobiilsed ja sobivad täitma kõige erinevamaid ülesandeid. Fujitsu uued arvutid on oma disainilt stiilsed ja mõeldud pakkuma kasutajale sellist funktsionaalsust, mis ületaks nende ootusi ja nõudmisi. Seadmete projekteerimisel peeti silmas vajadust täita kõiki äriklassi rangeid haldus- ja andmeturbenõudeid,” selgitas Fujitsu Technology Solutions ärijuht Antti Vari.

Uus Fujitsu LIFEBOOK U904 on turul olevatest sülearvutitest kõige õhem 14-tolline Ultrabook-äriklassi arvuti. Seade on väga õhuke (ainult 15,5 mm) ja kaalub 1,39 kilo.

Ekraani eraldusvõime on 3200×1800 pikselit. Lisavarustusena saab arvutile tellida ka dokkimisaluse.

Uuel Fujitsu LIFEBOOK S904 sülearvutil on 13,3-tolline puute-ekraan eraldusvõimega 2560×1440 pikselit. Alternatiiviks on mattpinnaga ekraaniga mitte-puutetundlik sülearvuti, mis sobib kasutamiseks näiteks välitingimustes. Sülearvuti tööaega võib pikendada isegi 24 tunnini, kasutades teist akut, mis ühendatakse eraldi pesasse.

Fujitsu on laiendamas ka nõudlikele töökeskkondadele mõeldud tahvelarvutite valikut. Need seadmed sobivad kasutamiseks nt. tootmisettevõtetes ja välitingimustes. Seetõttu on need tahvelarvutid tolmu- (klass IP5X) ja veekindlad (klass IPX5/7/8).

Fujitsu STYLISTIC Q584 on õhuke, kerge ja tugevdatud korpusega 10,1-tolline tahvelarvuti. Seadmel on 2560×1600 pikseliga puute-ekraan. Lisavarustusena saab tellida dokkimis-aluse ja sellega ühilduva klaviatuuri.

Fujitsu STYLISTIC Q704 on 12,5-tolline tugevdatud korpusega tahvelarvuti, mille ekraani eraldusvõime on 1920×1080 pikselit. Seadmes on väga võimas protsessor, milleks on Inteli neljanda põlvkonna i7. Arvutil on kaks võimsusrežiimi: valides madalama taseme ja kasutades lisa-akut pikeneb kasutusaeg isegi 16 tunnini. Lisaseadmena saab tellida kaht varianti dokitavat klaviatuuri, millest teisel on sisseehitatud lisaaku.

Mõlemad tahvelarvutid on saadaval kahe erineva korpusega. Üks neist on mõnevõrra tugevdatud ja varustatud VESA kinnitusega, mille külge saab kinnitada näiteks randmerihma. Teisel korpusel on sisseehitatud ID-kaardilugeja, kuid korpus ise ei ole vee- ega tolmukindel.

Fujitsu LIFEBOOK T904 Ultrabook äriklassi sülearvuti ja Fujitsu LIFEBOOK T734 sülearvuti saab muuta tahvelarvutiks, pöörates arvuti puute-ekraani ümber nii, et klaviatuur jääb selle alla. Ekraani saab juhtida kas sõrme või spetsiaalse pliiatsiga.

Fujitsu T904 13,3-tollise ekraani eraldusvõime on 2560×1440 pikselit. T734 mudelil on 12,5-tolline ekraan, mille eraldusvõime on 1366×768 pikselit. Lisaks on T734 mudelis integreeritud ID-kaardilugeja ja pesad lisaseadmetele. Kõikides uutes seadmetes on Microsoft Windows 8.1 operatsioonisüsteem ja äriklassi turvalahendused.

LIFEBOOK U904 tuleb müügile oktoobris orienteeruva müügihinnaga 1300 eurot, millele lisandub käibemaks.

LIFEBOOK S904 tuleb müügile novembris orienteeruva müügihinnaga 1100 eurot, millele lisandub käibemaks.

STYLISTIC Q584 tuleb müügile novembris orienteeruva müügihinnaga 1200 eurot, millele lisandub käibemaks.

STYLISTIC Q704 tuleb müügile detsembris orienteeruva müügihinnaga 1100 eurot, millele lisandub käibemaks.

LIFEBOOK T904 tuleb müügile 2014. aasta jaanuaris orienteeruva müügihinnaga 1500 eurot, millele lisandub käibemaks.

LIFEBOOK T734 tuleb müügile 2014. aasta jaanuaris orienteeruva müügihinnaga 900 eurot, millele lisandub käibemaks.